Rola witalna minerałów

Minerały nie są jakimś magicznym lekarstwem, ale stanowią witalną część naszej diety. W wielu przypadkach brakuje ich w naszym pożywieniu lub tracimy je, zanim nasz organizm może je wykorzystać. Jeśli nie ma ich w naszym organizmie w odpowiedniej ilości i formie, zachwiana jest ich równowaga, to cierpi na tym nasze zdrowie. Uzupełnienie tych braków stało się normalną procedurą wśród ludzi dbających o swoje zdrowie i można się spodziewać dalszego wzrostu zainteresowania nią w najbliższych latach.

Ale, jak ze wszystkim w życiu, za dużo dobrego może okazać się szkodliwe. Wiele głównych minerałów jest korzystnych dla zdrowia w małych ilościach, ale ich nadmiar jest bardzo niebezpieczny. Kilka z nich to przykładowi „źli chłopcy”. W niczym nie służą człowiekowi, a ich wpływ na nasz organizm jest negatywny, gdy tylko jesteśmy wystawieni na ich działanie.

Ta książka pozwala czytelnikowi stać się aktywnym graczem w tej grze i upewnić się, że minerały odgrywają właściwą rolę w jego życiu. Minerały są częścią jedzenia i picia, tak jak witaminy, tłuszcze, proteiny, węglowodany i włókna. I tak jak w przypadku pozostałych produktów żywnościowych, mówi się zwykle: „Nie martw się. Jeśli masz dobrze wyważoną dietę, to będzie tam wszystko”.

Ale co to znaczy wyważona dieta? I w jaki sposób możesz stwierdzić, że to właśnie Twoja dieta jest dobrze wyważona? Żyjemy w czasach, kiedy po raz pierwszy każdy ma wystarczająco dużo pieniędzy, żeby dokonać względnie dużego wyboru dotyczącego tego, co chcemy jeść. Po raz pierwszy więc ludzie jedzą według wolnego swego wyboru i nie wybierają wyłącznie rzeczy, na które ich stać. Jednocześnie nowoczesne metody transportu i magazynowania dają olbrzymie możliwości wyboru tego, co nam najbardziej odpowiada.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>