Spektrofotometria

Włosy muszą pochodzić z rejonu oddalonego nie dalej niż trzy centymetry od czubka głowy. Tylko wtedy są prawdziwym odbiciem stanu minerałów w organizmie. Potrzebujemy całą garść włosów i to takich, które przez ostatni miesiąc nie były farbowane. Laboratorium bada tylko włosy z głowy, ponieważ wiadomo, w jaki sposób oddają one stan minerałów w organizmie. Może to wyglądać zupełnie inaczej w wypadku włosów z nóg, klatki piersiowej czy rosnących pod pachami.

Laboratoria dokonują badań na wszystkie minerały, lecz koszt wzrasta z ilością testów. Analiza ośmiu głównych minerałów plus ołowiu, kosztuje około 25 funtów (ok. 600 tys złotych). W zamian za to otrzymujesz komputerowy wydruk swojego poziomu minerałów, pokazujący za pomocą tabelki ilość każdego minerału w twoim organizmie z przeciętną jego zawartością w organizmie kobiety i mężczyzny. Zaznaczone są także relacje minerałów, które oddziaływują na siebie nawzajem, na przykład „za mało w stosunku do wapnia”. Wyłapane zostają także minerały, których ilość jest bardzo duża lub bardzo mała. Wszystkie te dane mają pomóc osobie badanej ocenić swą pozycję i przedsięwziąć odpowiednie środki w celu ewentualnej poprawy sytuacji.

Metoda nazywa się spektrofotometrią i jest obecnie jedyną uznawaną metodą pomiaru. W gazetach można jednak znaleźć ogłoszenia reklamujące inne metody. Oferta jest następująca: wysyłasz próbkę włosów wraz z opłatą i w zamian otrzymujesz analizę stanu minerałów (i być może także witamin). Ludzie oferujący tego typu usługi wierzą, że pewne specjalne moce umożliwiają im rzeczoną analizę (i wiele więcej) na podstawie kępki włosów. Równie dobrze można użyć wahadełka.

Ty możesz uznać, że taka usługa jest czegoś warta. Autor ma tu odmienną opinię. Jeśli brak jakiegoś minerału (najczęściej żelaza) zostanie przez lekarza wykryty, to w zależności od swej opinii może on zalecić odpowiednie leczenie lub nie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>